English | עמוד הבית
אודותינו גדלו גור חדשות ואירועים סוגי כלבי נחייה קורסי נחייה סיפורי הצלחה של עיוורים טפסים אישורים וגיוס תרומות קישורים
כלבי נחייה - עיניים מנחות לעיוור

לברדור ריטריוור

לברדור ריטריוור  |  גולדן ריטריוור  |  רועה גרמני

אימוץ גורי לברדור - עמותת עיניים מנחות מחפשת משפחות שיאמצו גורי לברדור, אשר יספקו תנאי גידול אופטימאליים, יקנו כישורים חברתיים ראשוניים לכל גור לברדור לאימוץ. ללא תקופת האימוץ לא יצליח גור הלברדור להפוך לכלב נחייה בבגרותו. למידע נוסף על אימוץ גורי לברדור - לחץ כאן.

לברדור ריטריוור הוא גזע נוח במיוחד, אוהב אנשים, ילדים וידידותי גם לחיות אחרות. כאשר הם מגיעים לבגרות, ברוב המקרים, הם שקטים ונוחים.

הלברדורים הם כלבים עם יוזמה ממוצעת ומעלה ונוחים במיוחד, מה שמקל מאוד על אימונם. יתרה מכך, הגזע הזה מצטיין ככלב תצוגות ובאירועי ספורט לכלבים. למעשה, הלברדורים מאושרים כאשר נמצאים בטבע ואוהבים מאוד לשחות. זאת משום שפותחו למטרות ציד ביבשה ודיג בים. הלברדורים הם כלבים הממלאים את הבית בשמחת חיים ומוסיפים רבות לפעילויות משפחתיות.

שמו המלא של הלברדור הוא לברדור רטריוור.

 

היסטוריית הלברדורים:
בניגוד לדעה הרווחת, כלבי הלברדורים פותחו בניופאונדלנד ולא בלברדור. למעשה, אב טיפוס הראשון של הגזע נוצר על ידי הכלאה של כלב ניופאונדלנד עם כלב מים קטן ונודע בתחילה ככלב המים סיינט ג'ון.

הפעם הראשונה שבה נקראו הלברדורים בשמם העכשווי הייתה על ידי הדוכס ממלסבורי. בתחילת המאה ה 19. הייתה זו התקופה שבה כלבי הלברדור נהיו פופולאריים  בקרב האצולה הבריטית  שאהבו להשתמש בהם בשל תכונותיהם הספורטיביות אשר הועילו בצייד.

גזע הלברדור המוכר לנו כיום פותח בשנת 1878 לאחר  שהתרחשו הכלאות עם סוגים שונים של רטריוורים. למרבה המזל, ההכלאה לא גרמה ללברדור לאבד את תכונותיהם המיוחדות או את מידת הפופולאריות שלהם.

לברדורים קיבלו הכרה בשנת 1903 על יד מועדון הכלבים הברלברדוריטי ובשנת 1917 על יד ארגון הכלבים האמריקאי. כיום, הם עדיין בין הזנים הנפוצים ביותר.

 

הכירו את הלברדורים:
לברדורים הם גזע מסור ויכולים להיות נכס נפלא למשפחתכם. אופיים הידידותי גורם לכולם לאהוב אותם. הם טובים מאוד בסביבתם של ילדים, אורחים וחיות מחמד אחרות. בנוסף, הם יגלו יכולות הסתגלות מעולה בתנאים חדשים, זאת כל עוד מקבלים כמות מספקת של אהבה, יחס ואוכל.

ללברדורים יש מבנה גוף חזק, המון אנרגיה ואינטליגנציה גבוהה. הם ציידים טבעיים ובעלי חוש ריח מפותח ביותר. אלה הם התכונות הגורמות ליכולות הצייד שלהם. בנוסף ליכולתם לשרת ככלבי משטרה, הצלה וככלבי נחייה לעיוורים.

אף על פי שהלברדורים הם כלבים מדהימים, אין הם מתאימים לכל אחד. יש להם תכונות שאינן מתאימות לצרכים מסוימים מצד בעליהם. לדוגמה, למרות שיש להם שכבת פרווה קצרה, הם משירים שיער רב. יתרה מכך, גודלם עלול להוות בעיה במקרים בהם לא אולפו כהלכה. אפילו גורים צעירים חזקים מסוגלים להפיל ילדים קטנים. תכונה נוספת שמאפיינת את הלברדור היא אהבה רבה לאוכל ונטייה לחפש אוכל בכל מקום, המגדלים נוטים לקרוא להם "שואבי אבק" או HOOVERS ובעקבות נטייה זו מגדלי הכלבים חייבים להגבילם בכמויות האוכל כדי למנוע השמנת יתר.

נוסף על כך, בשל אופיים הידידותי הם לא כלבי שמירה מוצלחים, אם אתם חושבים לאמץ לברדור למטרות הגנה, מוטב שתחשבו שנית.

בסך הכול, הלברדורים הם כלבים נפלאים וחיות מחמד מעולות. הם מאוד ידידותיים לבני המשפחה. תנו להם מעט אהבה והם יחזירו לכם כפליים.

 

הטיפול בלברדור - שיגרה פשוטה:
הטיפול בכלבי לברדור הוא פשוט כאשר נעשה באופן שיגרתי. למרות זאת, להבריש אותם כל יום הוא רעיון מוצלח. ההברשה תסיר לכלוך ושיער דליל בזמן תקופת הנשירה. ההברשה גם מועילה להסרת שומנים מפרוותו ועל ידי כך לגרום לה להבריק.

טיפולים נוספים בהקשר הזה הם:

ציפורניים -  עליכם לקצוץ את ציפורניו של הלברדור כל שלושה חודשים. אתם יכולים לבקש מהווטרינר או ספר הכלבים לעשות זאת.

אוזניים -  בדקו את אוזני הלברדור שלכם לעיתים תכופות. לברדורים נוטים לדלקות אוזניים עקב אוזניים נפולות הגורמות מחזור אויר נמוך.

שיניים - צחצחו את שיניו והעניקו להם טיפול מונע מחלות. רצוי כי גם הווטרינר יבדוק את השיניים.

הפעילו את שריריהם -  לברדורים זקוקים לפעילות רבה בכדי שלא יצברו משקל עודף. לכלבים עם משקל עודף ישנן בעיות בריאותיות.

תזונה נכונה -  כלבכם זקוק לדיאטה יומית מאוזנת. וודאו כי אתם מאכילים אותו בזמנים קבועים והימנעו מלתת לו מזון של בני אדם. מזון שכזה עלול להוביל לבעיות בריאותיות. התייעצו עם הווטרינר שלכם לגבי הכמויות וסוג המזון.

ביקורים אצל הווטרינר - קחו את כלבכם לווטרינר על בסיס קבוע לבדיקות שנתיות. וודאו כי הוא מחוסן בזמן בכדי להימנע ממחלות ומתולעים.

מי שתייה - וודאו כי לכלבכם ישנם מים צלולים על בסיס קבוע. הלברדור זקוק למים בשפע. על מי השתייה להיות נקיים וללא לכלוך או בקטריות.

 

קישורים:

 

Labrador savvy.com

סוגי כלבי נחייה
לברדור ריטריוור
גולדן ריטריוור
רועה גרמני
בניית אתרים
כל הזכויות שמורות לעיניים מנחות לעיוור בישראל © 2011